Ana Sayfa Bitcoin 22 Nisan 2018 28 Görüntüleme

Zarar Etmenizden Hoşlanmayan Kripto Para Stablecoin

Kripto para liginin yeni oyuncusu yatırımcıya zarar ettirmemekte kararlı.

Kripto para piyasasına yeni bir soluk getirecek  birim yatırımcılarının yorumlarıyla tercih edilen para birimleri içerisine girmeye başladı. Fiyat bazında belli bir istikrarı yakalama hedefi  ve misyonu ile yola çıkan Stablecoin, anlam açısından stabil kripto para açılımına gönderme yapan bir isime sahip.

Stablecoin,  genel olarak Amerikan doları kuru karşılığında istikrarını koruyan bir hareket sergiler oysa ki Bitcon ve Ethereum gibi birimlerin değişkenlikleri göz önüne alındığında yatırımcının zarar görmeyecek yatırım riski beklentilerini karşıladığı görülmekte.

Ticari emtia alım satım ve sektörel ticaret piyasalarında şirketlerin ödeme alımlarında  kripto para unsurlarını kabul etmemelerinin başlıca sebebi zaten akışkanlığın ve fiyatların değişkenliği birinci etken olmaktadır. Bitcoin ile ödeme alan şirketlerin çoğunun ödeme alımında kripto para kabul etmeyi bırakması fiyatlardaki oynaklığın zarar verici boyutta olmasıdır.

Güven Veren Stablecoin

Piyasa dalgalanmalarından etkilenmek istemeyen oyuncular için stablecoin’in rakamsal değerlerle açıklaması şu şekilde tarif edilebilir ; Bitcoin fiyatını ortalama 8 bin dolar olarak kabul edelim, Amerikan doları ile sabit Stabilcoin işlemi yaparak 1 Bitcoin alımı yaptığınızı düşünün, yatırımınız 8.000 stablecoin olacaktır. Yatırımınızın ardında geçen süreçte Bitcoin’in 7.000 usd’a düştüğü  bir senaryo da yatırımınız halen 8000 Stablecoin birim değerini korumaya devam edecektir. Dilediğiniz zaman Stablecoin den Bitcoin’e geçebilecek olmanızda ayrıca bir avantaj olacaktır.

Etiketler:


Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?