Ana Sayfa AltCoin 27 Nisan 2018 39 Görüntüleme

Yeni Bir Sektör Sinyali Veren IBM’den Blockchain Hamlesi

IBM uzun süredir arge çalışmalarını yürüttüğü Blockchain projesi ile farklı bir sektöre adım atıyor.

IBM Genel Müdürü tarafından yapılan açıklama ile kuyumculuk ve mücevher sektörünü  hedefledikleri yeni  Blockchain projelerine start vermeye hazır olduklarını bildirdi. Jason Kelley tarafından gerçekleştirilen açıklamalarda Blockchain projesi kapsamında tüm detaylara yer verildi.

Hazırlanan projede, Blockchain sayesinde kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteren tedarikçiler alıcılar ve satıcıların işlem takiplerini kolaylaştırmak hedefleniyor.  Proje kapsamında IBM şirketi, kuyumculuk ve mücevherat sektörünün bir çok aşamasında yer alan önemli şirketler ile Blockchin tabanlı bir oluşum hazırladığı görülürken, sektörel anlamda tüm sürecin işlevselliğinin en sağlıklı biçimde işlemesi hedefleniyor.

Tüm Üretim Ve Satış Süreci Blockchain Projesine Emanet Edilecek

IBM’in , Helzberg TrustChain ve diğer tedarik şirketleri arasında oluşturduğu işbirliği ile Blockchain projesini hayata geçirmesi sektörde işleri kolaylaştıracağa benziyor. Projenin ilerleyişi ile birlikte sektörel mücevherin madenden çıkartılması ile başlayarak bayi ve dağıtım ağlarına varıncaya kadar geçireceği sürecin işlemsel kayıplara uğramadan detaylandırmak ana hedef olarak görülüyor.

Yapılan açıklamaların ardından akıllara gelen ilk sorulardan biri de kuyumcuların bu konsorsiyuma bakış açısının ne olacağı veya sistemsel yeni yapıya sıcak bakıp bakmayacakları oldu. IBM Genel Müdürü Jason Kelley böyle bir sorun oluşmasına olasılık vermediklerini söyleyerek, yapılacak manuel işlemlerin zorluğu ve zamansal açıdan işleyiş yavaşlığı göz önüne alındığında kuyumcuların karşılaştırma yapacaklarını, Blochain projelerinde ise  her şeyi kolaylaştıracaklarını ve kuyumcuların projeye katılacaklarını umduğunu söyledi..Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?