Ana Sayfa Bitcoin Popüler Haberler 19 Nisan 2018 20 Görüntüleme

Walmart Ödeme Verilerini Blockchain’de Depolamak İstiyor

Perakende devi Walmart'ın yeni yayınlanmış patent başvurularında blockchain teknolojisini kullanarak ödeme verilerini depolamak için bir plan hazırladığı açıklandı.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından Perşembe günü yayınlanan iki başvuruda, hem ödeme verilerini güvenceye almak için, hem de gizli bilgilere yetkisiz tarafların erişmesini engelleyecek bir  blockchain destekli platformdan yararlanıldığı belirtildi.

Dosyalama için izin verilen bir blockchain kullanarak sistem üzerinde  bu şekilde etkin olarak  çalışması planlanıyor.Her iki uygulama da sadece müşterilerin ödeme geçmişlerini görebilmelerine izin verilecek  ve böylelikle  üçüncü tarafların tüm verilere erişimlerinin kısıtlanması planlanmakta.

Ödemeler, bir veya daha fazla satıcı tarafından hangi hizmetlerin sağlandığı ve bu hizmetlerin kim tarafından sağladığına bağlı olarak dosyaya göre alınması planlanıyor.

İkinci uygulamada ise , dijital alışveriş sistemlerine odaklanılımakta ve ödeme bilgilerini benzer bir şekilde şifrelemek için bir blockchain kullanılmasını hedefleniyor. Dosyalama notları olarak, satıcı ödeme paylaşım sistemi ile değerleri sayısallaştırılmış öğeler için bir kimlik doğrulama sistemi içermekte.

Bu projenin haricinde Walmart, özellikle gıda sevkiyatlarını takip etmek ve  tedarik zinciri amaçları için halen  blockchain uygulamalarını takip etmektedir.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?