Ana Sayfa Bitcoin 25 Nisan 2018 39 Görüntüleme

Thomson Reuters Anketine Göre Kripto Para Piyasalarından Beklentiler Yüksek

Finansal işletmeler ile yapılan ankete göre kripto para alım satımı yapma isteği giderek artıyor.

Thomson Reuters tarafından yapılan anket , adları açıklanmayan  dörtyüz civarı şirket e sorulan sorularla tamamlandı ve alınan cevaplar analiz edildiğinde önümüzdeki bir yıl içerisinde şirketlerin %20’si kripto paralar ile ticari temas alanında alt yapı planlarını hazırlamakta olduğu görüldü. 1 Yıllık hedef içerisindeki şirketlerin, piyasaların artık  kripto paralar ile kurulacak ticari ilişkilerinin kaçınılmaz olduğu görüşünü savunduğu görülmekte.

Finans şirketlerinde de durum farklı değil. Finans piyasalarında işlem yapan şirketlerin yaklaşık %20’si  bu yıl içerisinde dijital token alım satım yapmaya başlamak istedikleri yönünde haberler  bu ayın son çeyreğine doğru gündeme düşmüştü.

Anket Sonuçları Piyasaları Ne Derece Etkileyecek ?

Anket sonuçlarını değerlendiren uzmanların ortak görüşü ise, henüz yeni gelişmekte olan yatırım aracı enstrümanı sayılabilecek kripto paralar hakkında geleneksel finans çevrelerinin bakış açısını net olarak yansıttığı şeklinde oldu.

Anket sonuçlarının verdiği detaylarda gözden kaçmayan bir diğer nokta ise,  şirketlerin  planlarındaki start süreci olarak  3 – 6 ay aralığında kripto para işlemine girmeyi planlayan şirketlerin oranı % 70 olarak görülmekte.

Bitcoin yıl sonu tahminlerinin  25.000 ile 100.000 usd  aralığında olduğunu savunan anket katılımcılarının görüşleri, piyasanın yükseleceği yönünde etken olacağı görüşü de şimdiden tartışma konuları arasına girmiş görünüyor.

Etiketler:


Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?