Ana Sayfa Bitcoin Popüler Haberler 26 Nisan 2018 49 Görüntüleme

Bitcoin’in Düşüşünde Mt. Gox’un Rolü Var Endişesi Ağır Basıyor

10.000 usd sınırına yaklaşan bitcoin'in son birkaç gündür düşüş yaşamasında Mt. Gox etkisi olduğu piyasalarda yaygın görüş haline geliyor.

Bir zamanlar global piyasaların en ünlü borsası olan Japon Mt. Gox borsası  uğradığı siber saldırı sonucunda çok ağır bir darbe almıştı. Siber saldırganlar yüzbinlerce Bitcoin çalmışlar ve kripto para piyasasına endişe verici bir darbe vurmuşlardı. Bitcoin’in yakın dönem periodları incelendiğinde sert düşüşler yaşamasının sebebini Mt. Gox olayına bağlayan çevreler, fiyat düşüşlerinin arkasında bu olayı sebep gösterecek endişeli açıklamalarda bulunuyorlar.

9.700 seviyesine ulaşan Bitcoin bugün itibarıyla 8.800 seviyesine kadar düşmüş bulunuyor, yaşanan ortalama %7 oranındaki kayıp Mt. Gox hesaplarından siper saldırı sonrası çalınan Bitcoinlerin yeniden borsalara aktarılması söz konusu ise yaşanan düşüşlere mantıklı bir gerekçe gibi görünüyor.

Borsalara Yeniden Aktarılan Miktarlar Ürkütücü

Uzmanların analizlerine göre , Mt. Gox saldırısı sonrası borsalara yeniden aktarılan miktarların 16.000 Bitcoin ve 16.000 Bitcoin Cash olarak tespit edilmesi, iniş çıkışlara sebebiyetin siber saldırı olduğu tezini doğrular nitelikte.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?