Ana Sayfa Bitcoin Popüler Haberler 21 Nisan 2018 36 Görüntüleme

Bitcoin Geleceği Hakkında Ezber Bozacak Tahminler

Uzun vadeli öngörüler için en sık yapılan analiz ve daha doğrusu cevap aranan soruların başında önümüzdeki yıllarda Bitcoin’in hangi fiyat aralığına kadar yükseleceğidir.

2018 yılı başından itibaren sert düşüş yaşayan ve zirveden iniş profili çizen Bitcoin aslında bir anlamda üzerine çektiği ilgiyi de kaybetmiş görünüyor yani 2017 yılı performansından %40 – %50 kaybederek popüler ilgiyi de kaybetmiş  gibi bir çizgi sergilemekte.

Böylesi performans ve ilgi kaybı yaşamasına rağmen, gelecek birkaç yıl hedefi ni analiz eden sıra dışı uzmanlar ise aynı şeyleri söylemiyorlar hatta tam aksine ezberleri bozacak bir yükselişten bahsediyorlar.

Kariyer geçmişi  dev internet siteleri ile başlayan girişim sermaye şirketi Social Kapital’in kurucusu ve aynı zamanda Golden State Warriors’un da sahibi olan Chamath Palihapitiya’ya göre Bitcoin üç ya da dört yıllık bir süreçte 100 Bin dolar seviyesine ulaşacağını ve bunu izleyen yirmi yıl içerisinde Bitcoin’in 1 Milyon dolar seviyesine geleceğini öngörüyor.

Bitcoin hakkında yükseliş tahminleri açısından doğru öngörüleriyle tanınan global internet siteleri yatırımlarıyla tanınan Tim Draper’ın tahminleri ise önümüzdeki 4 yıllık süreçte Bitcoin’in en az 250.000 dolar seviyesini göreceğini düşünüyor.

Geliştirdikleri antivirüs sistemleri ile tanınan şirketin kurucularından olan John McAfee’nin Bitcoin’in en büyük destekçilerinden olduğu bir gerçek.  John McAfee’nin gelecekle ilgili ön görülerinde ise 2020 yılında Bitcoin’in 500 Bin dolar olacağını söylemiş daha sonra ise görüşünde değişiklik yaparak 2020 yılı Bitcoin tahminini 1 Milyon dolar olarak deklare etmiştir.

Sermaye piyasaları ve iş çevrelerinin popüler isimlerinden biri olan girişimci ve melek yatırımcı kimliği ile tanınan James Altucher, facebook’un gelecekteki maddi değerini 17 yıl öncesinden tahmin etmesi de halen hafızalarda olan James Altucher’e göre  Bitcoin 2020 yılına kadar 1 milyon doları göreceği yönünde.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?