Ana Sayfa AltCoin 20 Nisan 2018 29 Görüntüleme

Alt Coin’ler Bitcoin’e Karşı Hareketleniyor

Coin piyasasında gözle görülür bir alt coin hareketi yaşanıyor. Bazı uzmanlar bunu alt coin’lerin Bitcoin’e karşı sürdürdüğü bağımsızlık girişimi olarak adlandırmaya başladı.

Bu ay’ın ilk iki çeyreğinde coin market’in  lokomtoif birimi olan Bitcoin’e son 48 saat performanslarına göre başta Ethereum olmak üzere diğer alt coinlerin daha iyi performans gösterdiği gözden kaçmadı. Total hacimler dikkate alındığında ise coin market işlem hacmi 400 Milyar usd seviyesini hedeflemiş görünmekle birlikte, kaydedilen işlem hacmi 346 Milyar usd seviyesini geçtiği görüldü.

Alt Coin Piyasası Hareketlendi

Piyasalardaki risk faktörlerinin yükselmesi ile birlikte daha az risk barındıran alanları tercih etmeye başlayan yatırımcıların cripto para birimlerine yönelmesi ile birlikte alt coin işlem hacimlerinde yükselişler yarattığı görülüyor.Bu sebeple bitcoin’in bu yıl daha iyi performans göstermesi yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Yapılan bir diğer analizde ise piyasanın aslında alt coinlere daha fazla güven duyduğu tespiti ortaya çıktı, geçtiğimiz hafta içerisinde Tron (TRX), 0x ve ICON (ICX) gibi ERC20 tokenleri nin, hem Bitcoin hem de Ethereum’a karşı daha iyi performanslar sergilemesi yatrırımcıya daha fazla risk alabilirsin sinyalini vermiş oldu ve piyasaların bu tokenlere karşı güven kazandığı yönünde bir algı oluştu, daha farklı  bir deyimle  piyasa alt coinlere artık daha fazla güveniyor. Ayrıca bu ivme ve piyasa hareketleri ile birlikte teknik göstergeler dikkate alındığında Bitcoin’in Nisan ayı yükselişinin devam edeceği beklentisi de hayli büyük.

Etiketler:


Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?