Ana Sayfa Bitcoin 20 Nisan 2018 33 Görüntüleme

1000 Usd Çıtasını Aşan Bitcoin Cash Göz Dolduruyor

2018 Yılı Mart ayından bu güne dek yaşanan süreç içerisinde 1000 usd psikolojik sınırı aşan Bitcoin Cash yeni zirveleri zorlayacağa benziyor.

Hatırlanacağı gibi gündeme oturan Bitcoin Cash’ yükselişi için ilk ön görü bir televizyon kanalında yayınlanan ve çok izlenen finans programlarından olan Fast Money’in sunucusu Brian Kelly tarafından deklare edilmişti.  Brian Kelly yaptığı açıklamalarda, traderların kripto para birimlerinin yaşadığı kıyasıya rekabet genelinde fiyatların düşmesi yüzünden paniğe kapıldıklarını hatırlatarak, BCH’nin bu gerilim esnasında neredeyse %75 e varan değer kaybı yaşamasının, traderlarını iştahını kabartmasının kaçınılmaz olduğunu ve bu sebeple BCH’nin , traderların yönelmesi sonucu mutlaka çıkış potansiyelini yakalayacağını hesap ederek ön görü de bulunduğunu söyledi.

Bitcoin Cash Boşluğu Dolduracak mı ?

17 Nisan 2018 tarihi başlangıç noktasıyla 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %10 çıkış yakalayan  Bitcoin Cash en iyi yükseliş gösteren kripto birimler arasında yerini almayı başardı. Daha sonrasına ise 18 Nisan – 20 Nisan aralığında ortalama %26 lık bir çıkış trendi yakalayan Bitcoin Cash, piyasaların dikkatini kendi üzerine çekmeyi başardı.

BCH’nin  işlem ve yatırım amaçlı tercih edilmesinin sebepleri arasında işlem ücretlerinin düşük olması, hızlı ve sıkıntısız onay süreci gibi unsurların da etkili olduğunu düşünen analistler, bir çok alanda BCH’nin Bitcoin boşluğunu doldurabilecek bir ivmeye doğru hareket ettiği görüşünü savunuyorlar.

Etiketler:


Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?